besi
14 مرداد 1401 - 15:31

حوادث ترافیکی شرق استان سمنان ۱۲ مصدوم داشت

شاهرود - ایرنا - معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی شاهرود گفت: تصادف ۲ خودرو پراید و واژگونی سمند در محور شاهرود به میامی ۱۲ مصدوم برجای گذاشت.

محسن مزجی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: حادثه برخورد ۲ خودروی پراید ساعت ۹:۴۰ در کیلومتر ۳۵ جاده شاهرود به میامی رخ داد.

وی با اشاره به اینکه در این حادثه هفت نفر مصدوم شدند، ابراز داشت: سه نفر از مصدومان به طور سرپایی توسط کارشناسان اورژانس مورد درمان قرار گرفتند و چهار مصدوم دیگر به بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود انتقال یافتند.

مزجی اظهار داشت: آمبولانس‌های اورژانس و کارشناسان اعزامی از پایگاه امداد جاده‌ای فراش آباد و پایگاه هلال احمر شهدای میامی در لحظات نخستین پس از تماس با مرکز در محل حادثه برای امدادرسانی و تسریع در انجام اقدام‌های نخستین پزشکی لازم حاضر شدند.

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی شاهرود ادامه داد: ۲ نفر از مصدومان این حادثه با آمبولانس اورژانس و ۲ نفر دیگر توسط هلال احمر به بیمارستان منتقل شدند.

وی با بیان اینکه در حادثه‌ای دیگر براثر واژگونی خودرو سمند پنج نفر مصدم شدند، افزود: این واژگونی ساعت ۱۱:۲۰ در محور شاهرود به میامی ۱۰ کیلومتر بعد از پلیس راه رخ داد.

مزجی با اشاره به اینکه عوامل پایگاه اورژانس فراش آباد و هلال احمر بی درنگ پس از اطلاع در محل حادثه حاضر شدند، ابراز داشت: سه مصدوم این حادثه توسط هلال احمر و ۲ مصدوم دیگر با آمبولانس‌ اورژانس برای ادامه درمان به بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود منتقل  شدند.

مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی شاهرود با ۱۷۴ کارشناس در ۱۶ پایگاه جاده‌ای، چهار پایگاه شهری، یک پایگاه اورژانس هوایی با یک فروند بالگرد و ۳۰ دستگاه آمبولانس به هموطنان خدمات رسانی می‌کند. همچنین یک دستگاه اتوبوس آمبولانس هم با ۱۳ تخت و تجهیزات مناسب برای پوشش حوادث احتمالی پر تلفات و خدمات دهی به بیماران سر پایی دراین مرکز آماده است.

محورهای ارتباطی استان سمنان که بخشی از جاده سراسری تهران به مشهد محسوب می‌شود، یکی از پرترددترین راه‌های عبوری کشور است. براساس آمار سالانه حدود ۲۰ میلیون تردد در این مسیر انجام می‌شود و حوادث مختلفی نیز در آن روی می‌دهد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 536695